Kész a leltár 2.
Jó tudni: ez a Nyugat már a hidegháború utolsó harmadában megromlott, megbüdösödött, mert már akkor feladta önmagát.
Tagadta bűnösségét hétfői budapesti tárgyaláson a koreai származású, francia állampolgárságú Soo-Il Lee, aki a vád szerint megerőszakolta feleségét, a magyar Nyíri-Kovács Patríciát, aki azután jelentette őt fel, hogy a férfi beadta a válókeresetet. A férjjel szembeni eljárást a francia hatóságok korábban megszüntették, a magyar büntetőeljárás Polt Péter legfőbb ügyész kifejezett utasítására indult meg.
Következetlen sértetti vallomások
Tagadta bűnösségét a II-III. kerületi bíróságon hétfőn tartott tárgyaláson a koreai származású, francia állampolgárságú Soo-Il Lee, aki a vád szerint megerőszakolta feleségét, a magyar Nyíri-Kovács Patríciát és más bűncselekményeket is elkövetett az ő, illetve kisgyermekük sérelmére.
A franciául beszélő, a csendes-óceáni Francia Polinéziához tartozó szigeten élő férfi a magyar bíróságon tolmács segítségével tett többórás vallomást, amelyet a következő napokban még várhatóan folytatni fog, és e közben sor kerül szakértői vizsgálatokra is.
A férj vallomásában hangsúlyozta: a terhére rótt bűncselekményeket nem követte el, a vádat csupán az asszony valótlan nyilatkozatai, valamint néhány más, azokat megismétlő tanúvallomás támasztja alá. Felesége azonban az évek során fokozatosan módosította vallomásait. Kezdetben csak lelki terrorról beszélt, aztán már fizikairól is, és azzal is csak később hozakodott elő, hogy a gyermek előtt kényszerítette volna férje szexuális együttlétre – tette hozzá.
Csak a válás után tett feljelentést a feleség, de akkor huszonkétszer
A férfi elmondta, hogy a bontópert ő indította Francia Polinézián 2012 tavaszán, ám az még mindig folyamatban van, így jelenleg is házasok. Felhívta a figyelmet arra, hogy amíg a válókeresetet be nem nyújtotta, egyszer sem jelentette fel őt Nyíri-Kovács Patrícia, azóta viszont huszonkét alkalommal. Szóvá tette azt is, hogy a vádbeli cselekményeket a francia hatóságok már kivizsgálták és az eljárásokat megszüntették.
A vádlott idézett egy francia főügyészi dokumentumot, amely megállapítja, hogy az erőszakot csak a feleség nyilatkozatai támasztják alá, amelyek azonban valószínűtlenek és kronológiailag következetlenek. A tárgyaláson ismertettek egy leiratot a házaspár közötti egyik magánbeszélgetésről, amely szerint a feleség a vita során feltételes módban beszélt nemi erőszakról, nem úgy, mintha az valóban megtörtént volna.
A vád: nemi erőszak, személyi szabadság megsértése, kiskorú veszélyeztetése
A magyar ügyészség szerint a férj Nyíri-Kovács Patríciát rendszeresen bántalmazta már 2009-ban, a terhessége alatt, majd kisgyermekük szeme láttára is. 2011-ben Soo-Il Lee a feleségét gyermekével a Francia Polinéziához tartozó csendes-óceáni Bora Borára csalta, ahol tovább bántalmazta a nőt, veszélyeztette gyermekük fejlődését, és elvette az útlevelüket, hogy ne tudják őt elhagyni.
Az ügyészség a férjet erőszakos közösüléssel, személyi szabadság megsértésével, kiskorú veszélyeztetésével és közokirattal visszaéléssel vádolja. A magyar büntetőeljárás Polt Péter legfőbb ügyész kifejezett utasítására indult meg.
Nyilvánosság előtti válás és vádaskodás
Nyíri-Kovács Patrícia nevelőapja 2015-ben többször a nyilvánosság előtt követelte, hogy lépjenek valamit a hatóságok. A nevelőapa egyébként több befolyásos pozíciót betöltött bankokban és közlekedési társaságokban, illetve diplomata is volt. Mint arról a Mandiner 2015 nyarán beszámolt: Nyíri 2012. május 24-én tegeződő levelet ír Pintér Sándornak, amelyben beszámol róla, hogy a TEK-kel már beszélt, de kellene segítség, ki kellene „menekíteni” a lányát és az unokáját. Rövid választ kapott a belügyminisztertől: jövő héten beszéljenek. Egyébként az ügyben (egy sima válóperben) a külügy közbelépett: útlevéllel és szöktetési kísérlettel.
A Mandiner a riportban annak is utánajárt, hogy a sajtóban bora-borai fogságként emlegetett helyzet valójában nem is fogság, és Nyíri-Kovács Patrícia többször is utazgatott az utóbbi években a nagyvilágban. Egyszerűen arról van szó, hogy felváltva vigyáznak a szülők a gyerekre, akit viszont nem vihetnek külföldre.